Deprecated: Required parameter $konu follows optional parameter $cc in /home/ebrukum2/rimaj.net/application/controllers/Frontend.php on line 1196
Dijital Medya Planlama - Rimaj MedyaRimaj Medya Resmi Web Sayfasıdır.

Dijital Medya Planlama

01

Medya Planlama

Deneyimli kadromuzla “mesajlarınızı” istediğiniz kişilere ulaştırıyoruz. Doğru mecra seçimi ile birlikte “kampanyalarınızı” en uygun yayın kanallarıyla hedef kitlelere ulaştırırken reklamlarınızın üst düzeyde görüntülenmesini sağlıyoruz.
Masa başı strateji çalışmalarında ürün, hedef kitle ve yan unsurlar değerlendirilerek reklam ve pazarlama stratejilerini belirliyoruz. Tasarım, video, haber ve editöryel çalışmalarla hazırladığımız yayın modellerini yani içerikleri, bu stratejiye uygun siteler, haberler ve portallarla birlikte dijital arenaya dahil ediyoruz. Her aşamada raporlama ve verilerle birlikte içeriğimize gösterilen ilgiyi birçok yönden sıcak takibe alıyoruz. Gerektiğinde anlık müdahalelerde bulunarak projeyi optimize edebiliyoruz.

03

Strateji Oluşturma

Kurumsal analiz ve değerlendirme süreçlerimizle masa başı çalışmalarda etkin yöntemler kullanarak gerekli “temel verilere” ulaşıyoruz. Kısa ve uzun vadeli hedefler, misyon, vizyon ve değerlere uygun, kalite politikasını etkin kılan yöntemlerle elde ettiğimiz tüm verileri kampanya konumlandırmasında kullanıyoruz ve marka yönetimine uygun en isabetli stratejiyi oluşturuyoruz.

04

Raporlama & Analiz

Kampanya boyunca çeşitli optimizasyonları da yaparak verileri ve analizleri, sürekli değerlendirip biriktiririz. Hazırladığımız raporlarla geniş bir değerlendirme endeksine ulaşırız. Tüm verilerin detaylandırıldığı bu raporlar son aşamada yine müşteriyle paylaşılır ve sonraki kampanyalarına kaynak oluşturması amaçlanır.

 

SEO & SEM

1 SEM: Arama Motoru Pazarlamacılığı

Arama motorlarında ürün, fiyat, firma, nitelik vb aramalarda size ait web siteniz bulunamıyorsa, bu sitenin varlığı pek de bir şey ifade etmiyordur. Potansiyel müşterilerinizin web sitenizi ziyaret edebilmesi, içerik aramalarında size ulaşabilmeleri sizin dijital dünyada varlığınızı aktive etmenizle ilgili. SEO yönetimi ilgili anahtar kelimeler ile web sitenizi üst sıralara taşıyabilir, dijital dünyanın avantajlarından faydalanmaya başlayabilirsiniz. SEO bilinmesi gerekir ki uzun uğraşlar ve dikkatli bir çalışma gerektirir.

2 SEM: Arama Motoru Pazarlamacılığı

SEO çalışması uzun çalışmalar gerektirirken SEM ücret karşılığı verilen reklamlardır. Google Adwords reklamları, DBM (Double Click Bid Manager), GDN( Google Display Network) gibi yöntemlerle hedef kitlenize kapsamlı şekilde ulaşabilir ve bunu kontrol edebilirsiniz. Sosyal medya ve youtube ortakları üzerinde de alternatif yöntemlerle çeşitli reklam üretim ve yayınlama stratejisi ile markanıza hem dijital hem de geleneksel medyada çeşitli PR kampanyaları düzenleyebilirsiniz. SEM yönetimi sayesinde anlık olarak üst sıralarda görülebilir, müşteri portföyünüzü geliştirebilir ve iş hacminizi arttırabilirsiniz. SEM hizmeti reklam veren tüm firmalarda uygulanabilen bir işlem olup reklamınızı tüm sitelerde yayınlayabilirsiniz. İnternet pazarlamacılığında başarılı olmak istiyorsanız, bu iki yöntemi aynı anda kullanmanız daha faydalı olabilir.


1

Arama Ağı Reklamlar


Metin Reklamlar
Uzantı içeren reklamlar
Ürün listeleme reklamları
Resim ve video reklamlar

2

Görüntülü reklamlar


Özellikle prodüksiyon marka ve içerik üretimi yeteneklerimizle ve de kalıcı hafıza yaratmadaki başarısı nedeniyle en çok tercih ettiğimiz reklam modellerinden biridir. Metin reklamlar Resim reklamlar Rich media reklamları Video reklamlar

3

Youtube Reklamları


Görüntülü reklamlar . Standart Banner
. Video içi
Video reklamları . Standart yayın içi
. Trueview
Diğer Reklamlar . Anasayfa Masthead ve genişletilebilir
. Zengin medya

4

Mobil Reklamcılı


Sms
Mms
Mobil Uygulama

5

Haber, İçerik ve Sosyal Medya Reklamcılığı