Deprecated: Required parameter $konu follows optional parameter $cc in /home/ebrukum2/rimaj.net/application/controllers/Frontend.php on line 1196
Marka Yönetimi, Marka İletişimi - Rimaj Medya Ebru KumRimaj Medya Resmi Web Sayfasıdır.

Marka Yönetimi / Kurumsallaşma

 

Marka Yönetimi

İş yaşamında yerel veya ulusal arenada “marka olmak, markalaşmak” iş hayatında ayakta kalmak, rakiplerinizin arasından sıyrılmak için tartışmasız çok önemli. Marka olduğunuzda birçok avantaja sahip oluyor, şirketinize, kendinize ve geleceğinize büyük değer katıyorsunuz.

Dünyanın en büyük markaları ve firmaları yine bütçelerinin en büyük kısmını marka olmaya ya da marka değerlerini korumaya ayırıyorlar. Bu, yaptıkları işin lideri oldukları halde böyledir. Çünkü marka olmaya ulaşmak kadar marka değeri korumak için de aynı önemin sarf edilmesi gerekir.

Elbette yapılan tüm bu yatırımlar da kendilerine fazlasıyla geri dönmektedir.

Markalaşmanın Sağladığı Avantajlar;

 

FARKLILAŞMAK


Size ait olan kimliği özgürce sunmak, kullanmak, değerlerinizle diğerlerinden ayrışmak... Doğru analizler, stratejiler size bunu sağlayacaktır.

 

Markalaşmak dürüstlüktür. Bunu ispatlamış her marka tüketici tarafından tercih edilir. Markalaşmış güven kalitesini tekrar tekrar ikna etmeye ihtiyaç duymaz. O zaten bilinir.


GÜVEN


 

REKABET


Marka olduğunuz zaman rekabet gücünüz diğer firmaların üstündedir. Akılcı ve stratejik bir yol haritasıyla vardığınız rekabet gücü sizi öz kaynaklarınızdan feragat etmek zorunda bırakmaz. Değerinizi gerçek karşılığıyla sunmakta sorun yaşamaz, müşteri kaybetmezsiniz.

 

Marka olmak saygınlıktır. Zaten “iyi” bilinmektir. Takdir edilmektir. Değer görmektir.


PRESTİJ


 

VERİMLİLİK


Marka olmak demek her zaman üst düzey çalışmayı, güncel kalmayı, innovatif olmayı ve sürekli gelişmeyi sağlar. Bu sizin iç dinamiklerinizi de olumlu etkiler.

 

Marka olabilmek kadar marka kalabilmek de sürekli marka stratejileri geliştirme ve çalışma gerektirir. Marka kalabildiğinizde yönetsel anlamda da birçok şeyi çözebilmişsiniz demektir. Bu da krizler ve zor dönemlerde size önemli avantajlar sağlar. Çünkü ancak güçlü markalar krizlere her zaman hazır olur ve krizleri fırsata çevirir.


KALICILIK 

Markalaşmak ya da zaten sahip olduğunuz marka değerinizi korumak, yükseltmek istiyorsanız bireysel tecrübelerimiz ve profesyonel yöntemlerdeki aksiyonlarımızla markalaşma süreci yönetiminiz için size özel çalışmalar vaat ediyoruz.

Kurumsallaşma ve Kurumsal İçerik Yönetimi

Uzmanlığına sahip olduğumuz kurumsallaşma ve kurumsal içerik yönetimini tek çatı altında toplayan “Toplam Kalite Yönetim Sistemlerinde” , Proje Yönetimiyle stratejik planlama ve uygulama yaparak,


- Yönetimde kalite şartlarına göre çalışmalar

- Süreç ve process yönetimi

- Kurumsal içerik yönetimi

- Sunum eğitim ve sunum içerik çalışmaları

- Politikalar, hedefler, değerler, kalite, misyon ve vizyon politikaları

- Hedef Pazar ve strateji çalışmaları

- Kalite yönetim sistemleri ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001 dokümantasyon, prosedür ve yönetmelik

çalışmaları

- EFQM mükemmellik modelleri

- SWOT analizi

- Proje yönetimi gibi konularda tam hizmet çalışmaları ve danışmanlık yapılır.

 

Kurumsallaşmak günümüz firmalarının veya kurumlarının vazgeçilmez bir gerekliliğidir. Peki neden?

 

Uzmanlığına sahip olduğumuz Toplam Kalite Yönetim Sistemlerinde, Proje Yönetimiyle stratejik planlama ve uygulama yaparak


- Tüm iletişimin, alışverişin, üretimin, tüketimin bu kadar hızlı olduğu günümüzde firmaların hızlı aksiyon alabilmeleri, sorunları anında çözebilmeleri, uygunsuzlukları çok hızlı giderebilmeleri için kurumsallaşmaya etkin şekilde ihtiyaç vardır.
- Kurumsal anayasalar ve davranış kültürleri zamanı etkin ve hızlı kullanmayı sağlar. Kişilerin keyfi hareketleri durumları etkileyemez çünkü kişileri sistem yönetir. Sistem senden neyi ne zaman isterse kişiler ve birimler hızla buna cevap verir.
- Kurumsal yapılar kişilere bağlı işlemez yani firma için çok iyi çalışan biri işten ayrılsa dahi yaptığı işleri ve bilgileri yanında götüremez. Yapılan tüm işler ve hareketler anında veri tabanına eklenir, sistem bunu mecbur kılar. Dolayısıyla sistem kişi görev ve yeteneklerinin üstünde bir aksiyon yaratır.
- Sunum eğitim ve sunum içerik çalışmaları