YouTube Reklamları

 
Youtube reklamları

“Youtube Reklam Filmleri ile Görsel, İşitsel ve Duygusal Hafızanın Gücünden Faydalanın!”

Son yıllarda hayatımızda daha aktif olarak yer almaya başlayan Youtube, gün geçtikçe popülaritesi artan ve kullanıcıların faydalandığı bir mecraya dönüşmektedir. Youtube, resmi olarak bir arama motoru olarak görülmese de Google’dan sonra en çok ziyaret edilen, bilgi paylaşımı yapılan platformlardan biridir. Youtube, 1 milyondan fazla kullanıcısı bulunan ve gün içerisinde ortalama yüz milyonlarca saat video izlenen bir platformdur. Yazılı ve görsel reklamcılığın yanında Youtube, hedef kitlesine daha kolay ulaşıp marka bilinirliğini arttırması ile gün geçtikçe değer kazanmıştır. Artan değeri ile dijital ortamda yer almak isteyen herkesi bu platformu kullanmaya yönlendirmiştir.

Youtube Reklamlarının Gücü!

Youtube doğru bir şekilde kullanıldığında istediğiniz verimi alabileceğiniz bir reklam platformudur. Youtube reklamcılığı neden önemlidir? sorusuna daha ayrıntılı bir şekilde bakacak olursak; ilk olarak söyleyebileceğimiz Youtube marka bilinirliğinizi arttırmanız için faydalı bir platformdur. Youtube reklamları ile marka bilinirliğinizi arttırırken, aynı zamanda hazırlayacağınız videolar aracılığıyla hedef kitlenizle etkileşime geçebilirsiniz. Youtube marka bilinirliğini arttırmanın yanında hedef kitlesini çok iyi belirleyen bir platformdur. Diğer reklam yöntemlerinde hedef kitle kriterleri daha geniş tutulurken Youtube’da istek ve ihtiyaçlara hitap eden video reklamları kullanıcıya sunulmaktadır.

Youtube reklamlarından nasıl faydalanılır

Youtube Reklamlarından Nasıl Faydalanabiliriz?

Youtube’tan dört şekilde faydalanmak söz konusudur.

  • Birincisi geçilebilen reklamlardır. Geçilebilen reklamlar hepimizin Youtube üzerinden video izlerken karşılaştığı ve belli saniye sonra izlemek istemediğimiz taktirde “reklamı geç” butonu ile sonlandırabildiğimiz reklamlardır.
  • İkinci olarak ülkemizde yaygın olarak kullanılmayan, geçilemeyen reklamlardır. Geçilemeyen reklamlar belirlenen dakikadaki reklamın kullanıcı tarafından tamamlanmak zorunda olan reklam türüdür.
  • Üçüncüsü bumber reklamlarıdır. Bumber reklamlar geçilemeyen reklam ile aynı özelliği taşımaktadır. Geçilemeyen reklamlardan tek farkı kısa saniyelere tüm reklamın sıkıştırılması şeklinde kullanıcıya sunulur. Örneğin kampanyalı bir ürünün altı saniye içinde kullanıcıya bildirilmesi gibi.
  • Dördüncü olarak da Youtube üzerinden resmi bir reklam vermeden video günlükleri oluşturmaktır. Oluşturacağınız videolarda kullanıcı ile etkileşimde bulunarak marka bilinirliğinizi arttırırken, kullanıcıları da süreçlerinize dahil etmiş olacaksınız.

Youtube’un yazılı içerik pazarlama yöntemlerinin yanında yeni bir pazarlama kolu olduğunu kabul etmek gerekir. Yeni bir mecra olmasına rağmen Youtube pazarlama alanında kendine şimdiden yer edinmiştir. Biz de Ostim Youtube Reklam ve Video Üretimi Hizmetleri veren bir ajans olarak, Youtube sürecinden faydalanmanız için tüm prodüksiyon başlıklarını kendi içimizde çözüyoruz. Ostim Prodüksiyon ve Çekim Stüdyosu hizmetimizle ihtiyacınız dahilinde özel ürün, imaj ve tanıtım filmi üretimlerinizi profesyonel ve yaratıcı bir kadroyla tamamlıyor, hem videolarınızın üretiminde hem de Youtube üzerinden istediğiniz çeşitte reklam yürütme sürecinde yanınızda oluyoruz.
Size hem kalıcı hafıza yaratacak içerikler hem de marka değerinizi ve pazar payınızı büyütecek çalışma paketleri sunuyoruz.